BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a fejlődő piacok szárnyalása?

2008. január 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Merrill Lynch ebben az esztendőben is a 2002 óta tartó bika-trend folytatódására számít a fejlődő piacokon, de alacsonyabb hozamokkal és magasabb volatilitással - írja a Concorde Call. Az első negyedév kemény lesz, mert az amerikai recesszió ekkor árazódik be teljesen, a fejlődő piacokra irányuló kereslet azonban az év folyamán összességében nagyobb lesz, mint a kínálat. Nagy keresletre azért számítanak, mert a fejlődő piacok szerintük alulsúlyozottak, ráadásul a devizáik felértékelődésére is számítani lehet. A fő ciklikus mozgatórugónak a kínai fellendülést, a nyersanyagpiaci drágulást és a dollár gyengülését tartják, mivel szerintük ezen trendek egyike sem ért még véget, így tompítják majd az amerikai recesszió hatását. Szerintük a fejlődő piacok egyfajta biztonságos menedékként működnek majd.
A 2002 óta tartó fellendülés defláció, félelem és olcsó részvények idején született, így szerintük majd infláció, kapzsiság és drága részvények idején fog befejeződni, márpedig ez még nem jött el. A régión belül a Merrill még mindig a BRIC-országokat részesíti előnyben (Brazília, Oroszország, India, Kína), mivel ezek távolabb esnek a "fájdalomközponttól" (USA), az EPS (egy részvényre jutó eredmény) növekedése magas és ezek a piacok a fő haszonélvezői a gyenge dollár/erős nyersanyagár párosnak. Rövid távon különösen Oroszországot és Indiát tartják vonzónak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet