A Magyar Telekom kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be a Telekom Slovenije megvásárlására - jelentette be a hazai társaság. Ezt követően a szlovén gazdasági minisztérium is sajtótájékoztatót tartott, ahol kiderült: a magyar cég mellett az izlandi Skipti és a British Telecom részvételével létrejött konzorciumok maradtak versenyben a szlovén távközlési cég 49,13 százalékos részvénypakettjéért. Nekik január 15-éig kell pontosított ajánlatukat benyújtani. Matjaz Jansa, a szlovén gazdasági minisztérium illetékese elmondta, hogy az ajánlatok mindegyike sok megjegyzést tartalmazott, ezért is döntött úgy a minisztérium, hogy az ajánlattevők még egy lehetőséget kapnak a finomításra - jelentette a Bloomberg.
Azt nem tudni, hogy a január 15-i végleges dátumot követően mikor születhet döntés és azt mikor hirdetik ki.
A piaci szereplők korábban aggodalmuknak adtak hangot azzal kapcsolatban, hogy az ajánlattétel előnyös-e a Magyar Telekomnak. Ugyanakkor úgy tűnik, ez sokak számára nem kedvezőtlen hír, erre utal a rossz piaci hangulatban is stabil árfolyam.
