BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két ellenfele maradt a Magyar Telekomnak

2008. január 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be a Telekom Slovenije megvásárlására - jelentette be a hazai társaság. Ezt követően a szlovén gazdasági minisztérium is sajtótájékoztatót tartott, ahol kiderült: a magyar cég mellett az izlandi Skipti és a British Telecom részvételével létrejött konzorciumok maradtak versenyben a szlovén távközlési cég 49,13 százalékos részvénypakettjéért. Nekik január 15-éig kell pontosított ajánlatukat benyújtani. Matjaz Jansa, a szlovén gazdasági minisztérium illetékese elmondta, hogy az ajánlatok mindegyike sok megjegyzést tartalmazott, ezért is döntött úgy a minisztérium, hogy az ajánlattevők még egy lehetőséget kapnak a finomításra - jelentette a Bloomberg.
Azt nem tudni, hogy a január 15-i végleges dátumot követően mikor születhet döntés és azt mikor hirdetik ki.
A piaci szereplők korábban aggodalmuknak adtak hangot azzal kapcsolatban, hogy az ajánlattétel előnyös-e a Magyar Telekomnak. Ugyanakkor úgy tűnik, ez sokak számára nem kedvezőtlen hír, erre utal a rossz piaci hangulatban is stabil árfolyam.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet