BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizetnie kell a Slovnaftnak

2008. január 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jogerőre emelkedett az a 300 millió koronás (mai árfolyamon 2,26 milliárd forintos) bírság, amelyet a szlovák versenyhivatal (PMÚ) a Mol többségi tulajdonában levő pozsonyi olajfinomítóra egy éve vetett ki. A Slovnaft bírósághoz fordul a döntés ellen - mondta az MTI-nek a szlovák cég szóvivője. A versenyhivatal megállapítása szerint még 2005-ben a Slovnaft a forgalmazókkal folytatott egyéni alkuk során úgy állapította meg a végső árakat, hogy a viszonteladókat azok kérelmére sem volt hajlandó tájékoztatni a feltételekről, amelyek alapján kedvezményeket nyújtott és pótdíjakat szabott partnereinek. A motorbenzin nagykereskedelmi árát például a Shell Slovakiának magasabban szabta meg, mint az OMV Slovakiának, jóllehet a Shell az OMV-nél több motorbenzint vett a finomítótól. Hasonló volt a helyzet a gázolaj terén is. A cégnek hatvan nap áll rendelkezésére a bírság kifizetésére, de reméli, hogy a jogi eljárás esetleg lehetőséget teremt arra, hogy mégse kelljen fizetnie. A Mol tavaly februárban 2,2 milliárd forint céltartalékot képzett a bírságra.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet