Az erőmű-beruházás jó dolog, de a részvényügylet az OMV-től való menekülést szolgálja, ezzel csökkentek a felvásárlás esélyei - nagyjából így foglalható össze az elemzők véleménye a Mol és a CEZ között aláírt szerződésről. A Merrill Lynch az ügylet mögött lévő valódi motivációkat firtatva arra jutott, hogy a Mol menedzsmentje akkor is független kíván maradni, ha az nem a részvényesek valódi érdekét szolgálja. Az erőmű-beruházás iparági logikáját viszont nem kérdőjelezi meg és neutrális minősítést ad a részvényeknek. A UBS elemzője ugyanakkor - bár felhívja a figyelmet a lehetséges szinergiákra - azt is megjegyzi, hogy az erőmű-beruházás eltávolodás a Mol alaptevékenységétől. A CEZ oldaláról pozitívan ítélik meg az ügyletet (érdekes, hogy a piacon az aláírást követő napon mégis esett a cseh társaság részvényeinek árfolyama). A Mol árfolyamából ugyanakkor lassan teljesen kiárazódik a felvásárlási prémium, mivel a részvényügylet arra mindenképpen jó az elemzők szerint, hogy az OMV felvásárlási esélyeit a minimálisra csökkentse.
