BUX 139467.42 0,12 %
OTP 45420 0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A CEZ csak hét százalékot vesz a Molból?

Csütörtökön jelenthetik be, hogy a CEZ csak 7 százalékot vesz a Molból, amit az olajcég később vissza is vásárolhat. A Mol eközben 2,2 százalékot szerzett a Budapesti Értéktőzsdéből.

2007. december 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A CEZ az eredeti 10 százalék helyett csak 7 százalékos részvénycsomagot vesz a Molból és az olajcég idővel azt is visszavásárolja, 8 százalékos éves hozamot biztosítva ezzel a cseh energiaipari óriásnak - tudósítottak a hírügynökségek a cseh MF Dnes című napilapra hivatkozva. A piacon az elemzők által némi csalódással kommentált hír említette emellett a két cég által tervezett vegyesvállalatot is, mely Magyarországon és Szlovákiában - feltételezhetően a Mol és a Slovnaft finomítóinak területén - építene közösen erőműveket.
A cseh lapban megjelent, két független forrásra hivatkozó cikk kapcsán született nyilatkozatokból kiderül, hogy az üzletet hivatalosan várhatóan csütörtökön jelentik be sajtótájékoztatón. Az elemzők némi csalódással fogadták a hírt, hiszen a korábban lapunkban már megjelent és később hivatalosan is megerősített hírekben még 10 százalékról volt szó, igaz, már akkor is legfeljebb tíz százalékról. A mostani 7 százalék ehhez képest, különösen a visszavásárlási lehetőséggel együtt, jelent csalódást, hiszen ezzel az opcióval a CEZ csupán egy újabb, a BNP Paribas-hoz, az MFB-hez és az OTP-hez hasonló "baráti kéz"-ként jelenik meg. A tőkepiacokra jellemző módon a hírnek az erőművek építésére vonatkozó részével gyakorlatilag senki sem foglalkozott, csak a Mol-OMV párharc szemszögéből értékelt részvényvásárlással. Pedig hosszabb távon elképzelhető, hogy a Mol számára is nagy jelentőséggel bíró, a magyarországi áramkapacitások méretéhez képest jelentős erőműveket hoznának létre vegyesvállalati formában.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet