A múlt hónap nem volt túl kedvező a hazai befektetési alapok számára, tavaly november óta először csökkent a tőkéjük, igaz, csak minimális, ezreléknél is kisebb mértékben. Mintegy 30 milliárd forint friss tőkét hoztak az alapokba, viszont 30,5 milliárdot buktak el az ügyfelek az árfolyamváltozások kedvezőtlen hatása miatt. Ennek a bukásnak a zöme a részvényalapokra (23 milliárd) és a hasonló profilú garantált alapokra (6,6 milliárd) jutott, de egymilliárdot veszítettek a kötvényalapok is. Az ingatlanalapok hozama pozitív volt, de az ügyfelek pénzt vontak ki belőlük, így növekedésük csak egy új szereplő belépésének köszönhető.
A hazai és külföldi részvényalapok tőkéjükhöz képest egyébként nagyjából 6 százalékot veszítettek, majdnem pontosan annyit, amennyit a BUX index csökkent október vége és november vége között. Az év egésze mindenesetre eddig jól alakult az alapok számára, januárhoz képest 25 százalékkal több tőke van bennük. Az év slágere a garantált alap volt, ezek növekedése 70 százalékos az első 11 hónapban. Novemberben azonban ezek is csak kismértékben nőttek, az öt új alapra ugyanis négy lejárt sorozat jutott.
