BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hat százalékot buktak a részvényalapok

2007. december 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt hónap nem volt túl kedvező a hazai befektetési alapok számára, tavaly november óta először csökkent a tőkéjük, igaz, csak minimális, ezreléknél is kisebb mértékben. Mintegy 30 milliárd forint friss tőkét hoztak az alapokba, viszont 30,5 milliárdot buktak el az ügyfelek az árfolyamváltozások kedvezőtlen hatása miatt. Ennek a bukásnak a zöme a részvényalapokra (23 milliárd) és a hasonló profilú garantált alapokra (6,6 milliárd) jutott, de egymilliárdot veszítettek a kötvényalapok is. Az ingatlanalapok hozama pozitív volt, de az ügyfelek pénzt vontak ki belőlük, így növekedésük csak egy új szereplő belépésének köszönhető.
A hazai és külföldi részvényalapok tőkéjükhöz képest egyébként nagyjából 6 százalékot veszítettek, majdnem pontosan annyit, amennyit a BUX index csökkent október vége és november vége között. Az év egésze mindenesetre eddig jól alakult az alapok számára, januárhoz képest 25 százalékkal több tőke van bennük. Az év slágere a garantált alap volt, ezek növekedése 70 százalékos az első 11 hónapban. Novemberben azonban ezek is csak kismértékben nőttek, az öt új alapra ugyanis négy lejárt sorozat jutott.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet