Egyhamar nem lesz 10 ezer forint az OTP részvénye a Raiffeisen elemzője, Herczenik Ákos szerint, aki ennek ellenére vételre ajánlja, többek között azért, mert szerinte a bankra nem hat jelentősen a jelzálogpiaci válság. Ugyanakkor szkeptikus a bank 2010-re kitűzött 2 milliárd eurós adózás előtti nyereségcéljának teljesíthetőségével kapcsolatban, ennek elérését csak egy nagyobb akvizícióval látja lehetségesnek. Az idei nettó nyereséget 207 milliárd forintra becsüli, amivel a bank 5 milliárd forinttal elmarad eredeti terveitől, elsősorban az orosz akvizíciókkal elért növekedés vártnál alacsonyabb volta miatt.
Az OTP által megfogalmazott 2010-es célszámokat legfeljebb 80 százalékig látja teljesíthetőnek az elemző, mégis 11 870 forintos célárához képest számottevő alulértékeltséget lát a részvénynél. A növekedési célok elérésében az OTP-t szerinte a várható forrásszűke fogja igazán korlátozni, aminek enyhítésében jó lépés lenne az OTP Garancia 400 millió euróra becsült értékű eladása, emellett azonban más forrásokat is kell keresnie a banknak.
