Meghosszabbodik a futamideje az OTP Prizma és az OTP Alfa nevű, eredetileg az év végén lejáró alapoknak, az utóbbi pedig zárt végűből nyílt végűvé alakul át - jelentette be az alapkezelő. December 31-e és február 15-e között tőkéjüket likvid eszközökben tartják majd, ezután pedig újabb opciós konstrukciót indítanak hozzájuk, amely piaci mutatóktól függő többlethozamot ígér a befektetőknek az új, 2011. május 16-ai lejáratig. Az említett átmeneti időszakban a befektetési jegyeket díjmentesen lehet mind megvásárolni, mind visszaváltani. A 2005. március végén létrejött alapok régi jegyzői ezzel a hosszabbítással továbbra is kamatadó-mentesen növelhetik befektetésük értékét, hiszen 2006 szeptembere előtt vásárolták azt.
A Prizma teljesítménye jelenleg a BUX és az európai részvényeket tartalmazó DJ EuroStoxx 50 indexek és a londoni Gold LN PM aranyárindex alakulásától függ, az Alfánál pedig 16 nemzetközi részvénytől, amelyek között az OTP és a Mol is megtalálható. A Prizma kevesebb mint három év alatt mintegy 29 százalékos növekedést ért el a nettó eszközértékből ítélve, az Alfa 8,5 százalékosat, de az utóbbi már egyszer kifizetett 7, egyszer pedig 12,13 százalékot. Így számításunk szerint mindkét alap teljesítménye majdnem pontosan évi 10 százalék lenne, ha most lenne a kifizetés a nettó eszközérték alapján. A két konstrukcióban csaknem 16 milliárd forintot kezelnek.
