Gazdaságilag nincs alapja a Nabucco gázvezetéknek - közölte az MTI egy kremlbeli forrásra hivatkozva egy nappal azelőtt, hogy Viktor Zubkov kormányfő és több minisztere részvételével magyar-orosz kormányközi konzultáció kezdődik Budapesten. A Déli Áramlat orosz-olasz együttműködésben tervezett gázvezeték, mely a Fekete-tenger alatt juttatná el a gázt Bulgáriába, onnan Görögországon át Olaszországba, illetve Románián, Magyarországon, Csehországon és Ausztrián keresztül Észak-Olaszországba. A Nabuccón viszont közép-ázsiai gáz érkezne a Balkánon és Magyarországon keresztül Európába. A vezeték építésének célja az európai országok gázellátásának diverzifikálása.
Az orosz lapok eközben különböző véleményeket fogalmaztak meg a Mol kezdeményezéséről a közép-európai egységes gázhálózat kialakítására, kijelentve: ha megvalósulna - bár eziránt komoly kétségeik vannak -, ezzel létrejöhetne egyfajta átrakó központ, egy kiegyenlítő szereplő a Gazprom és az EU között.
