BUX 139194.99 -0,08 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adják el Schwechatot!

2007. december 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A schwechati finomító eladása esetén lehetne csak értelme a Mol és az OMV egyesülésének - jelentette ki Horváth Ferenc, a Mol termék-előállítási és kereskedelmi igazgatója az osztrák Industriemagazinnak adott nyilatkozatában. Horváth az osztrák magazinnak elmondta azt az egyébként már korábban is ismert tényt, hogy a százhalombattai finomító magasabb hatékonyságú, egész Európában a legmagasabb nettó haszonréssel működik. Az ágazati tanulmányok szerint az OMV hasonló létesítményeit szinte minden tekintetben felülmúlják a Mol finomítói. A Mol átvételével szerinte az osztrák fogyasztók is rosszul járnának, mivel így az OMV teljesen monopolhelyzetbe kerülne Ausztriában, szemben a mostani helyzettel, amikor a Mol a korneuburgi, grazi, linzi és trofaiachi lerakatán keresztül tud versenyezni vele.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet