BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Privátbanki kötvényt bocsát ki az OTP

2007. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

OTPX2010A néven indexált, azaz piaci mutatókhoz kötött kamatozású kötvényt bocsát ki az OTP Bank a privátbanki szerződéssel rendelkező magánügyfeleknek és intézményeknek, valamint vállalatoknak. A papír kamata és hozama akkor lehet maximális - évi 9 százalékos -, ha a második két évben a forint/euró keresztárfolyam és a Bubor bankközi hitelkamatláb-index egyaránt egy bizonyos sávon belül marad mindennap. Az eurónál ez a sáv 235 és 275 forint, a Bubornál évi 5 és 8 százalék között van (a pénteki adatok: 253,44 forint és évi 7,47 százalék). Ha pedig időnként kilógnak ezekből a tartományokból, akkor kevesebb jár.
A hároméves futamidő alatt az első év végén mindenképpen kifizetnek fix 9 százalékot a befektetőknek. A második két alkalommal, ha a megelőző egy évben a két mutató bármelyike kilóg az említett sávból, akkor a kamat arányosan kevesebb ennél (extrém esetben nulla). Értékét úgy határozzák meg, hogy a mindkét feltételnek megfelelő munkanapok számát elosztják az összes banki munkanap számával, és ezzel a hányadossal szorozzák a maximális 9 százalékot. A jegyzési időszak mától december 21-éig tart.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet