BUX 139194.99 -0,08 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbírságolják a Molt?

2007. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Népszabadság piaci forrásokra hivatkozó értesülései szerint bírsággal zárulhat a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által a Molnál folyó vizsgálat. Az eljárást a Mol nyári sajátrészvény-vásárlásai kapcsán indította a hivatal még július elején. Akkor Binder István, a PSZÁF szóvivője azt nyilatkozta, hogy a felügyelet itthon és külföldön is megvizsgál minden körülményt az OMV és a Mol részvényvásárlásai kapcsán, de az nem derült ki, hogy konkrétan milyen okból indult a vizsgálat. A Mol viszont szeptember végén egymilliós büntetést kapott az adatszolgáltatás hiányosságai miatt.
Októberben egy másik, a mostaninál sokkal gyorsabban lezárult vizsgálat során viszont az OMV-t büntette meg 25 millió forintra a 32 ezer forintos vételárat - hivatalos ajánlatnak nem minősülő - tartalmazó szándéknyilatkozata miatt. A Népszabadság értesülését a felügyelet nem kommentálta, lapzártánkig határozatot sem tett közzé a vizsgálattal kapcsolatban. A Mol sajátrészvény-vásárlásai kapcsán a nagy hír valószínűleg nem a bírság lenne, hanem az, ha az OTP-hez, MFB-hez kihelyezett Mol-csomagokkal kapcsolatos szerződésekben hibát találnának, és e részvényeknek kellene máshova kerülniük, esetleg a szavazati joguk sérülne valamilyen módon.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet