BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél évvel tovább él a tőzsdeterem

2007. december 2. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT bejelentette, hogy igazgatóságának határozata szerint 2008. július 1-jétől szűnik meg az áruszekció által jelenleg még használt tőzsdeterem, ezzel az utolsó hazai tőzsdei szekció is áttér a távkereskedésre. A korábbi értéktőzsdei kereskedési termet ugyanis már régen felszámolták, azóta a brókerek a saját irodáikban lévő terminálokon keresztül üzletelnek. A korábban használt nyílt kikiáltásos árutőzsdei rendszert ez év március 1-jétől már felváltotta a számítógépes változat, amely azonban még egy központi teremben működik, ezt a korábbi tervek szerint év végéig tartották volna fent. A mostani határozat a július 1-jei dátum megnevezése mellett felhatalmazást ad a megfelelő szabályzatváltozások elkészítésére is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet