A Molnak küldött szeptember 25-i OMV-szándéknyilatkozat nemcsak a Budapesti Értéktőzsdén mozgatta meg a Mol árfolyamát, nem hagyta érintetlenül a Wiener Börse egyik vezető papírjának számító OMV árfolyamát sem. Az osztrák olajtársaság árfolyama akkor néhány napon belül közel 10 százalékkal, 51,6 euróról 46,8 euróra esett. Az osztrák olajtársaság vezérigazgatójának most éppen ez az áresés okozhat gondot az MTI tegnapi tudósítása szerint, ugyanis Wolfgang Ruttenstorfer a szándéknyilatkozat közzétételét megelőzően, szeptember 5-én saját cégétől 42 ezer részvényre szóló opciót hívott le. A részvényeket azután eladta és ezzel 430 ezer eurós nyereségre tett szert.
Az osztrák pénz- és tőkepiaci hatóság (FMA) most vizsgálatot indított Ruttenstorfer ellen, a Profil című osztrák hetilap értesülése szerint azt firtatva, hogy a vezérigazgató az opció lehívása idején rendelkezett-e olyan információval, amely a befektetők széles köre előtt nem volt ismert.
A részvényopcióval a vezérigazgató egyébként jogosan élt, az neki - csakúgy, mint 35 munkatársának - a cég 2003-as közgyűlése óta jövedelme részeként jár, és szeptember 7-én annak rendje-módja szerint be is jelentette. Az OMV szóvivője, Thomas Huemer annyit közölt, hogy ennek semmi köze nem volt a bennfentes kereskedelemhez, az FMA csak rutinellenőrzés keretében vizsgálódik, és ha felveszi velük a kapcsolatot, mindenben együtt fognak működni vele.
A lap szerint a vizsgálat mindenképpen kellemetlen a vezérigazgató számára, akkor is, ha végül nem állapítanak meg szabálytalanságot. Tőzsdei megfigyelők szerint egyébként az nagyon valószínű, hogy a vezérigazgató már tudhatott a szándéknyilatkozatról, hiszen annak megtételéről ő döntött. A reakciót azonban nem láthatta előre, hiszen ezt a hírt pozitívan is fogadhatta volna a piac.
