BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kegyelemdöfés a Nabuccónak?

2007. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kegyelemdöfés lenne a tervezett és az unió által - legalábbis a szavak szintjén - erősen támogatott - az orosz mellett alternatív beszerzési lehetőséget biztosító - Nabucco gázvezetéknek, ha megvalósulna a Baumgarten melletti gáztározó felének eladása a Gazprom részére - derül ki a Jamestown Alapítvány tanulmányából. Az alapítvány - amely magát függetlennek vallja, de kritikusai szerint sokszor leginkább a hidegháborús hangulatú Amerikára emlékeztető álláspontot képvisel - szerint az osztrák együttműködési szándék valójában a Gazprom irányító szerepét jelentené. Neki pedig nem lenne érdeke konkurens forrásokból származó gázt osztani Európába, márpedig a Nabucco tervezett vége ugyanez az elosztó központ lenne. Ráadásul ez egyben egy NYMEX-hez hasonló gáztőzsde és regionális gázkereskedelmi központ létrehozását is jelentené.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet