Bár a kereskedés elején még a pozitív tartományban is járt, délutánra vaskos mínuszt hozott össze a BUX, miután a nyugat-európai részvénypiacokon fokozatosan elromlott a hangulat. Az index 26 209 ponton állt nap végén, 1,4 százalékkal a pénteki záróértéke alatt.
A vezető részvények közül egyedül a Mol tudott ellenállni az eladói nyomásnak, az olajpapír árfolyama elsősorban a kereskedés végén érkező vételi megbízásoknak köszönhetően a pozitív tartományban zárt: az utolsó részvények 0,4 százalékos pluszban, 25 945 forinton cseréltek gazdát. A blue chipek befektetői közül a legrosszabbul az OTP tulajdonosai jártak, a bankpapír kurzusa - összhangban a nyugat-európai szektorhangulattal - meredeken esett, különösen az amerikai piacok nyitását követően erősödött föl az eladói nyomás. A bankrészvény árfolyama végül 2,7 százalékkal, 8579 forintra süllyedt. Hasonló mértékű veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a Richter-tulajdonosok, a gyógyszergyártó jegyzése 2,3 százalékkal, 38 785 forintra esett, miközben az Egis 0,5 százalékkal, 20 100 forintra erősödött. Kisebb veszteséggel megúszta a napot a Magyar Telekom, a cég részvényei 0,7 százalékkal, 919 forintra gyengültek.
A közepes kapitalizációjú papírok közül jókora esést szenvedett el az FHB és a Fotex, előbbi 5,6 százalékkal, 1700 forintra, utóbbi 4,4 százalékkal, 900 forintra zuhant. Az Orco még ennél is rosszabb teljesítményt nyújtott, az ingatlanhasznosító részvénye közel hat százalékkal értékelődött le. A skála másik oldalán, a nyertes részvények között a Linamart és az Állami Nyomdát érdemes megemlíteni, a gépgyártó - igaz, alacsony forgalom mellett - 8,8 százalékkal, 3498 forintra, míg a nyomdarészvény 2,2 százalékkal, 13 640 forintra drágult.
