BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Havi két százalékkal nő a kezelt vagyon

2007. november 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik negyedévben az intézményes megtakarítások (azaz a pénztári és biztosítói vagyonok, befektetési alapok és egyéb vagyonkezelt portfóliók) 5,94 százalékkal bővültek a Bamosz regisztere szerint, és a negyedév végén 7545 milliárd forintot tettek ki. Ez a lakossági forintbetéteknek már 147, az összes bankbetétnek pedig 68 százaléka, és ezek az arányok legalább két éve dinamikusan növekednek - derül ki az alapkezelők és vagyonkezelők érdekvédelmi szervezetének jelentéséből.
A pénztári vagyonok 25 százaléka van részvényekben. A unit-linked biztosítások e téren továbbra is csúcstartók, náluk ez az arány 54 százalék. A részvények egyébként negyedévről negyedévre nagyobb súlyt képviseltek a pénztáraknál és a biztosítási vagyonokban egyaránt, tavaly is és az idén is. Az öt legnagyobb vagyonkezelő az intézményes megtakarítások 60 százalékát kezeli, az alapok nélkül vett vagyon esetében pedig csaknem 75 százalék ez az arány.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet