BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhant az OTP

2007. november 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugat-európai tőzsdei esés és a kedvező Richter-hírek hatására stagnáló BUX-értéket jegyezhettek föl tegnap a piaci szereplők: a mutató a nap folyamán a szerdai záróértéke körül ingadozott, végül 26 485 ponton állapodott meg.
A vezető részvények közül csak a Richter tudott erősödni, az emelkedés alapvetően a várakozásoknak megfelelő gyorsjelentésről, illetve az igen jelentős lengyelországi társulásról, valamint egy oroszországi akvizícióról beszámoló híreknek volt köszönhető. A papír szokatlanul magas, több mint 14 milliárd forintos forgalom mellett hét százalékkal, 38 900 forintra értékelődött föl. A Richter-vételeket feltehetőleg sokan Egis-eladásból finanszírozták, aminek következtében annak jegyzése 1,5 százalékkal, 20 300 forintra süllyedt. Ennél is nagyobbat buktak az OTP tulajdonosai, részvényük közel két százalékkal, 8760 forintra gyengült, miközben a Mol és a Magyar Telekom megúszta kisebb veszteséggel: előbbi 0,9 százalékkal, 25 965 forintra, utóbbi 0,5 százalékkal, 925 forintra esett.
Az egy évvel korábbi közel felére esett a Rába kilenchavi nettó nyeresége, ennek ellenére a menedzsment tarthatónak ítéli az idei 53 milliárd forint feletti árbevételről és 4 milliárd forint körüli EBITDA-ról szóló üzleti tervet, így a részvény árfolyama a mínuszos nyitás után 0,3 százalékkal, 2064 forintra emelkedett. Szintén csütörtökön tette közzé negyedéves jelentését az Állami Nyomda, a cég csökkenő árbevételről és enyhén emelkedő profitról számolt be, amire a befektetők eladásokkal reagáltak: a részvény a nap veszteseként 2,9 százalékkal, 13 400 forintra gyengült. Ugyancsak jelentősen esett az FHB és a Graphisoft Park árfolyama, előbbi 1,9 százalékkal, 1788 forintra, utóbbi 1,7 százalékkal, 1465 forintra mérséklődött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet