BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megrángatták az olajpapírt

2007. november 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem mutatott tegnap határozott irányt a Budapesti Értéktőzsde indexe, az amerikai tőzsdék hétfői esését Európában nem követték masszív eladások. A BUX a nap folyamán a hétfői záróértéke körül ingadozott, végül 0,2 százalékos pluszban, 26 529 ponton állapodott meg. A forgalom több mint 26 milliárd forint volt.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, egy százaléknál nagyobb elmozdulást azonban egyikük esetében sem lehetett találni. Napon belül jókora esést, majd talpraállást mutatott a Mol: az árfolyam a reggeli 25 800 forint közeléből 25 000 közelébe zuhant, majd zárásra 25 795 forintig kapaszkodott vissza, ami nem jelentett érdemi elmozdulást hétfőhöz képest. A Magyar Telekom jegyzése 0,8 százalékkal, 929 forintra süllyedt, míg a tízmilliárd forintos forgalmat generáló OTP és a Richter befektetői nyereséget könyvelhettek el: előbbi 0,9 százalékkal, 9046 forintra, utóbbi 0,3 százalékkal, 36 505 forintra erősödött. Ugyancsak kismértékű felértékelődésnek örülhettek az Egis befektetői, a kisebbik gyógyszergyártó részvénye 0,2 százalékkal, 20 550 forintra javult.
A növekvő bevétel mellett apadó profitról beszámoló Linamar 2,8 százalékkal, 3400 forintra esett, igaz, alacsony forgalom mellett. Jókora nyereséget könyvelhettek el ezzel szemben a Genesis befektetői, részesedésük egy nap alatt közel öt százalékkal lett értékesebb. Az akvizícióról beszámoló TvNetWork egy százalékkal, 266 forintra drágult. A FreeSoft, amely egy MÁV-szerződést jelentett be, hat százalékkal, 3510 forintra erősödött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet