A pénteki amerikai zuhanást a nyugat-európai részvénypiacokon nem követték heves eladások, Budapesten azonban jelentős mínuszokat voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetők. A BUX a napot folyamatos eséssel töltötte, értéke zárásra 26 468 pontra süllyedt, ami 1,6 százalékos veszteségnek felelt meg.
A jelentős gyengülésért elsősorban a két legnagyobb forgalmú blue chip, a Mol és az OTP okolható. A bankrészvény annak ellenére esett, hogy bejelentette, mintegy 41 milliárd dollárért újabb orosz hitelintézetet vásárol, a Donszkoj Narodnij Bankot. A befektetőket nem tette optimistává a hír, az árfolyam több mint tízmilliárd forintos forgalom mellett 2,2 százalékkal, 8968 forintra zuhant. Hasonló mértékű értékvesztést voltak kénytelenek elkönyvelni a Mol tulajdonosai: az olajrészvény 2,2 százalékkal, 25 800 forintra gyengült. A Magyar Telekom, amelynek célárát alulsúlyozás ajánlás mellett 853 forintról 883 forintra emelte a HSBC, kisebb veszteséggel megúszta, az utolsó részvények 0,3 százalékos mínuszban, 936 forinton cseréltek gazdát. A gyógyszerszektor szereplői szintén olcsóbbak lettek: a Richter 0,6 százalékkal, 36 400 forintra, az Egis 1,4 százalékkal, 20 500 forintra esett.
A nap nagy vesztese a Genesis volt, a napelemgyártó projekt folytatása érdekében a magyar és spanyol leányvállalatában tőkeemelést végrehajtó cég 5,7 százalékkal értékelődött le. Az általános hangulattal csupán néhány részvény tudott dacolni, a Rába például 1,2 százalékkal, 2102 forintra drágult, míg az Econet 2,0 százalékkal, 206 forintra erősödött. Szokatlanul nagy forgalmat generált a BIF, a több mint egymilliárd forint értékben gazdát cserélő részvény jegyzése 2,5 százalékkal, 1025 forintra ment föl.
