BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az ingatlanalapokból vettek ki pénzt

2007. november 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bamosz-tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona októberben 2,5 százalékkal nőtt, és a hónap végén 3172 milliárd forintot tett ki - közölte az érdekvédelmi szervezet. Az alapokba összesen 43 milliárd forint friss tőke érkezett, a hozamok pedig 35,5 milliárd forintot tettek ki. A legnépszerűbb fajta a pénzpiaci alap volt, ezekbe 23 milliárd forint érkezett, a garantált alapokba 10 milliárd, de a kötvényekre fokuszáló és vegyes konstrukciók is népszerűek voltak. Az ingatlanalapok vagyona ugyan kissé nőtt, ez azonban a zártkörűeknek köszönhető, a nyilvánosakból újabb egymilliárd forintot vettek ki. A részvényalapokba csupán minimális, 150 millió forintnyi friss tőkét fektettek, hozamuk viszont 7 százalék felett volt egy hónap alatt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet