BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kissé drágább lett az euró

2007. november 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacot szerdán forintgyengülés jellemezte, az euró árfolyama a reggeli 252 forint körüli szintről délutánra 254,50 forintig szökött föl, majd fél négyre 253-ig korrigált. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy az egész régióban gyengülés mutatkozott. A szakember rámutatott, hogy az elmúlt hetekben jellemző 250 és 252 forint közötti kereskedési sáv feljebb tolódott, jelenleg a 250,20 és a 252 forint jelent erős technikai szintet. A volatilitás némiképpen megnőhet a következő napokban, a forint ugyanakkor továbbra is alulteljesítheti a régiót - tette hozzá. A dollár tovább gyengült: az euróhoz viszonyított jegyzése már 1,4700 fölött is járt, késő délután is e szint közelében jegyezték. A zöldhasú forintárfolyama 171,50 és 173 forint között ingadozott a nap folyamán, késő délután 172 forint körül járt.
A másodlagos állampapírpiacon az öt bázisponttal mérséklődő három hónapos benchmark kivételével emelkedtek a benchmarkok, a hat hónapos három, az egyéves négy bázisponttal ment föl, míg éven túl 2-7 bázispontos hozamemelkedés történt. Az államkötvény-visszavásárlási aukción a szokottnál több, csaknem 50 milliárd forintnyi papírra szóló ajánlat ért célba.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet