BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugat-Afrikában vásárol a Mol

2007. november 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbiakhoz képest teljesen új területen, Kamerunban, Nyugat-Afrikában is kutathat és termelhet a Mol olajat a jövőben. November 5-én a társaság szerződést írt alá a Tullow Oil társasággal annak 40 százalékos részesedése megszerzésére a Ngosso Permit tengeri blokkban. A blokk operátora (aki a tényleges kutatást és termelést irányítja) az Addax Petroleum, amely az elmúlt években 100 százalékos kutatási sikerrel folytatta tevékenységét Nigériában és Gabonban hasonló környezetben. Az operátornak még elővételi joga van, és Kamerun kormányának is jóvá kell hagynia a tranzakciót, ezt követően kezdődhet el már az idei utolsó negyedévben két kutatófúrás. Áldott Zoltán, a kutatás-termelés üzletág ügyvezető igazgatója a bejelentés kommentárjában elmondta, hogy a mostani tranzakció összhangban van a cég stratégiájával, amely tartalmazza az új helyeken való megjelenést. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a Molnak mostantól fúrótornyai is lennének (ilyeneket csupán áttételesen, az INA-n keresztül birtokol), a tengeri blokk elnevezés csupán egy 4-5 méteres vízmélységet takar. Lapunk kérdésére Ferencz I. Szabolcs kommunikációs igazgató elmondta, hogy a Mol pakisztáni létesítményei jelenleg is biztonságban vannak. Noha azon a környéken információnk szerint mindennapi viselet volt már korábban is a golyóálló mellény, a társaság ottani tevékenységét az afgán határ közelében, a fővárostól távol nem veszélyezteti a rendkívüli állapot.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet