BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyílt végű alapban is védenék a befektetett vagyont

2007. november 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

K&H Prémium Vagyonvédett Portfólió néven új nyílt végű alapot indít a K&H-csoport, kiemelt ("prémium" számlacsomaggal rendelkező) ügyfelei számára. Az alap vegyes jellegű, aktívan kezelt, amely egy bizonyos mechanizmus szerint súlyoz kockázatos és kevésbé kockázatos befektetések között, úgy, hogy az eredeti tőke legnagyobb része (a tájékoztató számpéldája alapján 95 százaléka) nagy valószínűséggel biztonságban maradjon. Kezelője ennek érdekében sajátos befektetési technikát alkalmaz: stabil vagy emelkedő piac esetén vegyes portfóliót tart magyar és külföldi kötvény- és részvénybefektetésekből, és ezt aktívan menedzseli. Ha viszont az egy jegyre jutó nettó eszközérték közel kerül az említett védelmi szinthez, vagyis süllyed, akkor növelik a pénzpiaci típusú befektetések súlyát a portfólión belül, ezzel csökkentve annak a lehetőségét, hogy a befektetési jegy nettó eszközértéke a meghirdetett érték alá csökkenjen.
Az úgynevezett abszolút hozamú (mindenképpen pozitív teljesítményre törekvő, és nem valamely indexet túlszárnyalni akaró) termékekhez hasonló alap hosszú jegyzés után várhatóan december elején indul. A garantált - vagy új kifejezéssel tőkevédett - alapokkal jóval kisebb a hasonlóság, itt csak a veszteség valószínűségét csökkentik alacsonyra, teljesen ki nem zárva azt. A minimális befektetés egymillió forint, az eladási jutalék legfeljebb egy százalék lehet, a visszaváltási pedig éven belül egy százalék lesz. Az alapkezelő legfeljebb félszázalékos díjat számolhat fel munkájáért.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet