BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Arany ejtőernyő a Merrill Lynchtől

2007. november 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, az amerikai menedzsereknek még a veszteségek halmozása is megéri - ahogy ezt a Merrill Lynch főnökének, az 56 éves Stan O'Nealnek a példája is mutatja. A világ legnagyobb befektetési bankjának ügyvezetője 161,5 millió dolláros végkielégítéssel (részvénydíjazással és nyugdíjjuttatásokkal) távozhatott cégétől - ezzel az előkelő ötödik helyet érte el a nyilvános társaságokat "arany ejtőernyővel" otthagyó menedzserek között az USA-ban. O'Neal egyébként azután köszönt le posztjáról, hogy a Merrill október 24-én 2,24 milliárd dolláros veszteségről volt kénytelen beszámolni az amerikai jelzáloglevelek miatt. Ez a veszteség hatszorosan haladta meg az előrejelzést és a társaság 93 éves történetében a legnagyobb negyedéves mínuszt jelentette. A legnagyobb összegű arany ejtőernyő eddig 351 millió dollár volt - ennyit kapott Lee Raymond, az Exxon Mobil Corp. volt vezetője.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet