A hosszú hétvége alatt a világ tőzsdéin felerősödöt az eladói nyomás, ami elsősorban a bankszektorból érkező újabb negatív híreknek volt betudható. Csütörtökhöz hasonlóan pénteken is lefelé tartottak a főbb nyugat-európai részvénypiacok, a két nap alatt a DAX - a CAC és az FTSE-100 2-3 százalékkal gyengült. A befektetők pesszimizmusa elsősorban ismét a pénzügyi szektort érintette, miután a Credit Suisse bejelentette, hogy szerinte korai még a hitelpiaci válság végéről beszélni. Jelentősen esett a Fortis árfolyama, miutána a UBS eladásra javasolta a papírt. Szintén komoly veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a Barclays a befektetői, amihez az a piaci pletyka is hozzájárult, hogy a brit bank a Bank of Englandhez fordult segítségért, mitán likviditási nehézségei adódtak. A tengerentúlon sem tartott sokáig a szerdai Fed-kamatvágás utáni optimizmus, a főbb indexek jókora veszteséget értek el csütörtökön, amit a hét utolsó napján csupán kismértékben tudtak korrigálni, köszönhetően a kedvező munkapiaci jelentésnek. A két nap alatt megközelítőleg két százalékkal süllyedt a Dow és a Nasdaq. Tovább folytatódott a pénzügyi szektor kálváriája, a hét második felében leminősítésekről és újabb veszteségleírásokról szóltak a hírek. Elemzők eladásra javasolták a Citigroup részvényeit, a legnagyobb amerikai bank a két nap alatt tíz százalékkal értékelődött le, miközben már a vezérigazgató távozásáról szóltak a hírek. A Merrill Lynch közel nyolc százalékkal szakadt pénteken azt követően, hogy a Deutsche Bank leminősítette a cég részvényeit. A legjobban a technológiai részvények vészelték át a pesszimista hangulatot, miután a befektetők a lakossági fogyasztás emelkedésére számítanak: az Intel és a Google több mint egy százalékkal értékelődött föl pénteken.
