Európában estek a főbb részvényindexek kedden, a DAX 0,4, a CAC 0,6, az FTSE-100 pedig 0,7 százalékos mínuszt ért el. A borús hangulat egyrészt a kiábrándító gyorsjelentéseknek, másrészt a visszaeső európai kiskereskedelmi eladásokról szóló híreknek volt betudható. A svájci UBS a vártnál is nagyobb veszteségekkel nézett szembe a harmadik negyedévben, ezzel öt év után az első veszteséges negyedévet volt kénytelen elkönyvelni. A legnagyobb holland telekomcég, a KPN szintén a várakozásoktól elmaradó eredményről adott számot, amit a részvényesek heves eladásokkal honoráltak. Esett a BASF részvényeinek árfolyama is, holott a cég 1,2 milliárd euróra növelte negyedéves nettó nyereségét, közel megkétszerezve az előző év azonos időszakában regisztrált profitot. A csökkenő nyersanyagárak nem tettek jót a bányatársaságok részvényeinek, az Anglo American és a BHP Billiton több mint két százalékkal lett olcsóbb.
Kismértékű veszteséget mutattak a főbb tengerentúli részvényindexek a kereskedés félidejében, a Dow Jones 0,4, a Nasdaq pedig 0,1 százalékos mínuszban állt. Az enyhén pesszimista hangulathoz hozzájárult a fogyasztói bizalom vártnál nagyobb esése, a lakásárak további süllyedése és az Egyesült Államok pénzügyminiszterének nyilatkozata, miszerint még túl korai volna az ingatlanpiaci válság végéről beszélni. Közel négy százalékkal zuhant a 14 százalékos profitbővülésről beszámoló Procter & Gamble árfolyama, annak ellenére, hogy felfelé módosította éves profit-előrejelzését. Szintén estek az energiaszektor képviselői, miután az olaj árfolyama korrigált a többnapos emelkedést követően: az Exxon 2,0, a Chevron 2,7 százalékkal gyengült. Erősödött viszont a General Motors, a részvény kurzusa több mint egy százalékkal javult, köszönhetően az UBS vételi ajánlásának.
