BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Terjeszkedne a román OTP-leány

2007. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A romániai magánnyugdíjpénztárak piacán kívánja növelni piaci részesedését az OTP Bank helyi leánya. Vasile Marius Florea, az OTP Romania magánnyugdíjalap vezetője a Bloomberg tudósítása szerint kijelentette, hogy 2008 márciusától vegyesvállalatot kívánnak létrehozni a romániai nyugdíjalapokat kezelő 17 piaci szereplő valamelyikével. A cél a piaci részesedés növelése, aminek érdekében az is elképzelhető, hogy a 17 cég egyikét megvásárolják. A döntés még nem született meg, és elsősorban attól függ, hogy a jelenlegi 3250-es ügyfélszámot mennyivel tudják növelni a következő hónapokban. Az év végére el szeretnék érni az 50 ezres ügyfélszámot. Az egy hónapja indult magánnyugdíjalap-rendszer bevezetése óta egyébként a 4 millió potenciális ügyfél mintegy 30 százaléka már leszerződött valamelyik alappal.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet