Az amerikai tőzsdék pénteki jelentős erősödése hétfőn az öreg kontinensen is éreztette hatását, a mutatók pluszból indultak, többletüket pedig zárásig megőrizték. A BUX sem jelentett kivételt, a pesti parkett irányadó indexe 27 400 pont közeléből indult, és bár a kezdeti nyereség egy részét a kereskedés végéig elveszítette, a 27 262 pontos záróérték még mindig 0,3 százalékos javulást takar.
A vezető részvények vegyes képet mutattak, ketten fölfelé, ketten lefelé mozdultak el. A legnagyobb forgalmat az OTP piacán jegyezték föl, a bankrészvény több mint hétmilliárd forint értékben cserélt gazdát, árfolyama pedig 0,6 százalékkal, 9240 forintra emelkedett. A blue chipek közül egyedül a Richter ért el egy százaléknál nagyobb elmozdulást, részvénye folyamatos emelkedést követően 1,5 százalékos pluszban, 37 800 forinton zárt. A Mol és a Magyar Telekom veszített értékéből, előbbi 0,1 százalékkal, 26 800 forintra, utóbbi - elsősorban a záró szakaszban érkező eladási megbízásoknak betudhatóan - közel egy százalékkal, 925 forintra gyengült.
Jól szerepelt a Rába és az econet, a gépgyártó részvénye 1,8 százalékkal, 2100 forintra drágult, míg az informatikai társaság papírja 4,5 százalékkal értékelődött föl. Csökkent viszont az FHB árfolyama, 1,9 százalékkal, 2021 forintra. A kisebb részvények közül kiemelkedett a FreeSoft, a 154 millió forintos forgalmat bonyolító papír kereskedése csupán délben indult, és napi limittel, húsz százalékkal, 3324 forintra drágult a hírre, hogy a cég igazgatósága döntött a Humansoft Kft. akvirálásáról.
