A magyar vállalatok történetének legnagyobb hiteléről egyeztek meg a részt vevő bankok, így mostantól a Mol rendelkezésére áll az a 2,1 milliárd eurós összeg, amelynek felvételéről még október 2-án írtak alá szerződést. A kölcsön általános vállalatfinanszírozási célokat szolgál, kezdeti kamata Euribor plusz 27,5 bázispont, futamideje három év - írta a Bloomberg. A kamatfelár azonban a nettó adósságállománynak az EBITDA-hoz viszonyított arányától függően változhat. A hitelkeretből a társaság korábbi közleménye szerint akvizíciókat is végrehajthat. Bár a hitelszerződés egyáltalán nem tesz említést a sajátrészvény-vásárlások finanszírozásáról, de megfigyelők szerint ezek után nyilvánvalóan ezt is könnyebb finanszírozni, a korábbihoz képest megcsappant készpénzállomány ellenére is. (Az év elején még egy több száz milliárd forintos "pénzhegy" tetején ült a Mol, ám a legalább 500 milliárd forintos sajátrészvény-vásárlások és az akvizíciók teljesen felemésztették azt.)
