BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a Molnál van a kétmilliárd euró

2007. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar vállalatok történetének legnagyobb hiteléről egyeztek meg a részt vevő bankok, így mostantól a Mol rendelkezésére áll az a 2,1 milliárd eurós összeg, amelynek felvételéről még október 2-án írtak alá szerződést. A kölcsön általános vállalatfinanszírozási célokat szolgál, kezdeti kamata Euribor plusz 27,5 bázispont, futamideje három év - írta a Bloomberg. A kamatfelár azonban a nettó adósságállománynak az EBITDA-hoz viszonyított arányától függően változhat. A hitelkeretből a társaság korábbi közleménye szerint akvizíciókat is végrehajthat. Bár a hitelszerződés egyáltalán nem tesz említést a sajátrészvény-vásárlások finanszírozásáról, de megfigyelők szerint ezek után nyilvánvalóan ezt is könnyebb finanszírozni, a korábbihoz képest megcsappant készpénzállomány ellenére is. (Az év elején még egy több száz milliárd forintos "pénzhegy" tetején ült a Mol, ám a legalább 500 milliárd forintos sajátrészvény-vásárlások és az akvizíciók teljesen felemésztették azt.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet