BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárd forintot nyert a főváros a tőzsdei portfólióján

2007. október 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapest önkormányzatának az év eddig eltelt időszakában összesen 14,8 milliárd forint bevétele származott különböző vagyonelemek eladásából, ebből 13,664 milliárd forint tőzsdei tranzakciókból. Az utóbbin kétmilliárd forint árfolyamnyereséget könyvelhetett el a város - tájékoztatta vagyonkezelő cége, a BFVK Zrt. az MTI-t. Közel 4,5 milliárdért Matávot, 3,5 milliárdért OTP-t, 2,6 milliárdért Richtert és 2,3 milliárd forintért Molt adott el. Az értékesített részvények között Egis-, Émász-, TVK-, Rába- és Állami Nyomda-részvények is voltak. A tőzsdére bevezetett cégek közül már csak az Elműben meglévő, 6,4 milliárd forint névértékű csomag van a birtokában, erről nemrég lapunknak a cég úgy nyilatkozott, nem biztos, hogy még az idén értékesítik.
A tőzsdén jegyzett társaságok kivételével minden évben független vagyonértékelő határozza meg az egyes vagyonelemek értékét, amely egyben a minimális árat jelenti az értékesítés során. Jelenleg ilyen értékelés alapján - a közüzemi cégeket és az ingatlanokat nem számítva - 4,9 milliárd forint értékű vagyon van a BFVK vagyonkezelésében.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet