BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rövid időre eltérítették a forintot

2007. október 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kismértékben gyengült a forint a bankközi devizapiacon pénteken, az euró jegyzése 251 forint alól 251,60-251,70-ig emelkedett (csütörtökön este még 251 forint közelében állt). Délután folyamán egy szokatlan eseménynek lehettek tanúi a piaci szereplők: az árfolyam hirtelen 253,50-ig ugrott föl, majd azonnal visszatért 251,50 közelébe. Az esemény rögtön beindította a devizakereskedők fantáziáját, voltak olyanok, akik politikai pletykát sejtettek a háttérben, valójában azonban - mint azt egyiküktől megtudtuk - egy nagy amerikai befektetési bank térítette el a jegyzést, amelynek egy másik ügylethez - ha csak átmenetileg is - gyenge forintra volt szüksége. Az Erzsébet híd blokádja egyébként nem okozott zavart, a budapesti fejleményeknél sokkal inkább az amerikai fizetőeszköz esése foglalkoztatja a piaci szereplőket: az euró árfolyama délután már az 1,4370-es szintet ostromolta, a dollárt nálunk délután valamivel 175 forint alatt jegyezték, szemben a csütörtök esti 175,50 forinttal.
Az állampapírok másodlagos piacán a rövid hozamok nem mozdultak, éven túl is csak minimális változások történtek: az ötéves benchmark három bázisponttal emelkedett, a tízéves két bázisponttal ment föl, míg a 15 éves ugyanennyivel lefelé mozdult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet