A Wiener Börse forgalma zömét - csakúgy, mint a Budapesti Értéktőzsdéét - néhány cég adja, a különbség csupán annyi, hogy ott nem négy-öt, hanem hét-nyolc ilyen társaság van, miután tavaly a Bank Austria az Unicredito-felvásárlással kiesett ezek közül - mondta el az Indexnek adott interjújában Michael Bull, a bécsi tőzsde vezérigazgatója, aki a hazai tőzsdének is igazgatósági tagja. A menedzser szerint ma még nem lehet megmondani, hogy a Mol és az OMV egyesülése után az egyesült cég értékpapírjainak forgalma vajon kisebb vagy nagyobb lenne és melyik tőzsdére koncentrálódna. A létrejövő társaság azonban elég nagy lenne ahhoz, hogy egyik tőzsdén se legyen szükségszerű a forgalom visszaesése.
Az osztrák tőzsde társ-vezérigazgatója a Portfóliónak is adott interjút, amelyben a két olajcég egyesüléséről kevesebb szó esett, a tőzsdék egyesüléséről viszont már annál több. Bull szerint a bécsi tőzsdének határozott szándéka a további terjeszkedés, akár Romániáról, akár Bulgáriáról vagy esetleg Varsóról legyen szó. Ugyanakkor senkit nem akar lenyelni, ahogy a budapesti tőzsdét sem, sokkal inkább abban érdekelt (amire a magyar tőzsdetagok egyelőre nem túlzottan vevők), hogy a kereskedési rendszereket összekösse és ezáltal közvetlenül is elérhetők legyenek a különböző tőzsdéken forgó értékpapírok.
