A részben nemrég nyilvánossá tett, részben frissen indított négy nyílt végű befektetési alapja - egy pénzpiaci és egy kötvényalap, valamint két nemzetközi részvényalap - után a közeljövőben újabbakat is szeretne indítani a Generali Alapkezelő. Olyan érdekesebb, szofisztikáltabb konstrukciók létrehozását vizsgálják, mint például egy IPO-alap, amely olyan részvényekbe fektetne, amelyek újonnan kerülnek nyilvános forgalomba, és azután csak legfeljebb egy bizonyos idei tarthatná azokat - mondták el a cég sajtótájékoztatóján a Tőke Vásár 2007 nevű kiállításon. A másik, amin komolyan gondolkodnak, egy abszolút hozamú alap (azaz olyan, amely nem valamely indexet próbálja túlszárnyalni, hanem mindenképpen pozitív teljesítményt kísérel meg elérni), de még sok minden más is elképzelhető.
A társaság - amely 450 milliárd forint körüli kezelt vagyonnal az ötödik-hatodik legnagyobb hazai vagyonkezelő, de ebből alapokban csak 35-40 milliárd forint van - tervezi a befektetési jegyek forgalmazási hálózatának bővítését is újabb bankokkal. Augusztustól a Raiffeisen Bank fiókjait és privátbanki hálózatát sikerült bevonni.
Igazán komoly felfutást azonban attól remél, ha a jövőben sikerül a befektetési jegyeket a Generali Biztosító ügynökhálózatán keresztül is értékesíteni. Jelenleg ennek két komolyabb gátja is van, egyrészt jogszabályi és technikai korlátok, másrészt pedig az, hogy az alapok költségszintje jóval alacsonyabb a biztosításokénál, így az ügynököket abból nem lehet eléggé motiválni.
A Generalinál bíznak abban, hogy ez a két tényező egy-két éven belül már nem lesz komoly akadály. A biztosítót mint ügynököt már 2008-tól szeretnék bevonni az értékesítésbe.
