BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhant a kispapírok

2007. október 16. kedd, 01:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti börzén hétfőn többnyire a pozitív tartományban végeztek a főbb részvények, aminek köszönhetően a BUX 0,2 százalékkal, 28 307 pontra erősödött. A mutató mínuszból indult, ezután azonban hamar a pénteki záróérték fölé emelkedett és zárásig fölötte is maradt. A forgalom 25 milliárd forint volt.
A blue chipek közül csupán az OTP nem tudott erősödni, jegyzése a délelőtt folyamán 9600 forint fölé emelkedett, onnan azonban visszacsúszott, és az utolsó részvények már a 0,2 százalékos veszteséget jelentő 9519 forinton cseréltek gazdát. A legjobban a Mol szerepelt, árfolyama több mint tízmilliárd forintos forgalom mellett 0,8 százalékkal, 28 520 forintra emelkedett. Ellentétes irányba mozdultak el a gyógyszerszektor szereplői, a Richter 0,6 százalékkal, 38 740 forintra drágult, miközben az Egis értékének 1,7 százalékát elveszítette és 22 705 forinton fejezte be a kereskedést. A nap nagy részében a negatív tartományban kereskedtek a Magyar Telekom részvényeivel is, a záró szakaszban érkező vételi megbízásoknak köszönhetően viszont 965 forinton zárt, ami 0,5 forintos erősödést takart.
A BUMIX folyamatos esést követően 2,4 százalékos mínuszban, 3427 ponton állapodott meg, ami nagyrészt a Rába és a Pannonplast zuhanásának volt betudható. A győri gépgyártó cég részvényei óriási, közel 2,5 milliárd forintos forgalom mellett 9,4 százalékkal, 1986 forintig szakadtak, folytatva a múlt heti negatív tendenciát. (Reggel még 2189 forinton is megfordult a jegyzés.) A Pannonplast tulajdonosai megközelítőleg feleekkora veszteséggel megúszták, részvényük 4,9 százalékkal, 7605 forintra gyengült. Szintén jelentősen esett a Fotex, a Synergon és az econet árfolyama, mind a három részvény több mint három százalékkal lett olcsóbb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet