BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napenergiával működik a befektetési alap

2007. október 16. kedd, 00:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elindult a K&H Öko Alap zártvégű változata, a K&H Fix Plusz Öko, a tőke- és hozamvédett alapot a biztonságra, valamint a környezettudatos gondolkodásra és társadalmi felelősségvállalásra nyitott befektetők számára ajánlják. Minimumhozama 12, maximális hozama 70 százalék, amihez - az alap bejegyzéséhez szükséges időt is beleszámolva - legkorábban három év és egy hónap elteltével juthatnak hozzá a befektetők. Így a minimális hozam évi 3,74, a maximális évi 18,77 százaléknak felel meg. A befektetők részesedése a részvények áremelkedéséből 70 százalékos.
Az extra hozam lehetőségét az alapban olyan cégek részvényei adják, amelyek fő tevékenységi köre az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése, az alternatívenergia-előállítás és az ehhez szükséges berendezések gyártása, valamint a vízgazdálkodással kapcsolatos feladatok. (Például Suez, Solarworld, Philips Electronics, Iberdrola stb.) A részvénykosár összeállítása során az alapkezelő azt is figyelembe veszi, hogy csak olyan, környezettudatos tevékenységet folytató, úgynevezett ökocégek részvényeibe fektessen az alap, ahol a vállalati kultúra szerves része a társadalmi felelősségvállalás. A kiválasztást egy független tanácsadó-bizottság is segíti. A jegyzés november 16-áig tart, a minimális befektetés 200 ezer forint.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet