BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A török líra gyengítette a forintot

2007. október 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró jegyzése 251,40 forintra emelkedett délelőtt, szemben a hétfő esti 250 forint körüli szinttel. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy a forintgyengülés elsősorban a török líra esésével indokolható, ami lejtőre küldte a feltörekvő piaci devizákat - a mozgás mögött török kamatvágást valószínűsítő londoni pletykák húzódtak meg. Délután ismét erősödött kissé a forint, háromkor 250,90 forinton jegyezték az eurót. A dollár javult az euróval szemben, jegyzése a hétfői 1,4230-ról 1,4150-ig esett, forintban kifejezett árfolyama pedig 177,20-ra emelkedett a hétfői 176,10 forint után.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 30 milliárd forintos csomagra 155 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, az ÁKK a jelentős kereslet ellenére csupán az eredetileg tervezett mennyiséget fogadta el. Az átlag 7,34 százalék volt, ami csak egy bázisponttal marad el a hétfői másodpiaci referenciahozamtól. Az állampapírok másodlagos piacán a lejáratok többségénél minimálisan mozdultak el vagy stagnáltak a hozamok, a három hónapos benchmark azonban kilógott a sorból, értéke 10 bázisponttal süllyedt.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró, 455 milliárd forintos mennyiséggel szemben 662 milliárd forint értékű papír megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,50 százalékos alapkamat mellett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet