Az amerikai részvénypiacok csütörtöki zuhanása meghozta az eladókat az öreg kontinensre is. A BUX a főbb indexekhez hasonlóan meredek eséssel indított, a pesszimista hangulat azonban fokozatosan elpárolgott, a tengerentúli piacok pénteki nyitását követően pedig már a pozitív tartományban járt. Záráskor 0,1 százalékos pluszban, 28 263 ponton állt a mutató.
A csekély nyereség a Molnak volt köszönhető, az olajcég részvénye a délutánt masszív emelkedéssel töltötte, árfolyama jelentősnek mondható, több mint 24 milliárd forintos forgalom mellett 1,5 százalékkal, 28 300 forintra emelkedett. A felvásárlási harc legújabb híre szerint a Goldman Sachs nemzetközi befektetési bank is csatlakozott a Molnak stratégiai tanácsokat adó cégek társaságához. A Magyar Telekom 960 forinton stagnált, míg a Richter és az OTP befektetőinek kisebb veszteséget kellett elszenvedniük: előbbi 0,6 százalékkal, 38 500 forintra, utóbbi 0,7 százalékkal, 9535 forintra gyengült.
A kezdeti veszteségek nagy részét a BUMIX is ledolgozta, a közepes kapitalizációjú papírokat tömörítő index 0,1 százalékkal, 3510 pontra gyengült. A mutató nagyobb komponensei közül ismét jókora forgalmat bonyolított a Rába, a részvény közel 1,3 milliárd forint értékben fordult meg, jegyzése pedig 3,1 százalékkal, 2191 forintra csökkent, miután a cég egyik nagytulajdonosa szerdán és csütörtökön 660 ezer darab papírt értékesített. A november 12-ére rendkívüli közgyűlést összehívó Linamar viszont a nap nyerteseként 2,9 százalékkal, 3500 forintra emelkedett. Nem hozta lázba az AAA Auto befektetőit az a hír, miszerint a társaság cseh autókereskedő társaságot vásárolt, a részvény alacsony forgalom mellett 0,2 százalékkal, 499 forintra gyengült.
