BUX 139671.45 0,03 %
OTP 45660 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét gyengülőre fogta a dollár

2007. október 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi devizapiacon erősödött a forint, az euró jegyzése a délelőtt folyamán 249 forint közelébe süllyedt, szemben a kedd délutánra jellemző 250 forint körüli szinttel. Később egy időben némileg korrigált és újra 250 fölé került, de ez csupán átmenetinek bizonyult: délután háromkor 249,70 forinton jegyezték a közös európai fizetőeszközt.
A feltörekvő piaci devizák erősödése a dollár gyengülésével indokolható - mutatott rá az ING devizakereskedője, hozzátéve, hogy a következő napokban nem számít komolyabb forinterősödésre. A 250 alatti euróárfolyam fundamentálisan nem indokolt, a 248 forint pedig technikailag erős szint, így ennek áttörése nem valószínű.
A dollár forintjegyzése kedden még 178 forint fölött tartózkodott, szerda reggelre azonban 176,50 forintra süllyedt. Később a nap folyamán még valamivel ezen szint alatt jegyezték, délután háromkor 176,30-on állt. Az állampapírok másodlagos piacán a három és hat hónapos, valamint ötéves referenciahozamok stagnáltak, a többi kismértékben csökkent, 1-3 bázispont közötti mértékben.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet