Szeptemberben négy százalékkal, 120 milliárd forinttal nőtt a hazai befektetési alapok tőkéje, és nagy ugrással átlépve egy bűvös határt, 3094 milliárdot tett ki az év végén. Ezt az ütemet százalékban az idén csak a július tudta felülmúlni, a többi hónap jóval elmaradt ettől. A növekményből mintegy 90 milliárd forint volt a friss befektetések hatása, a többi az árfolyamváltozásoké - derül ki a Bamosz jelentéséből.
Az új pénzek zöme, 63 milliárd forint a garantált - újabb kifejezéssel hozambiztosított - alapokba ment, amelyek jegyzése általában augusztusban is folyt, de az eredmény csak annak lezártával, a múlt havi statisztikában jelent meg. Nyolc új alapról van szó, amelyek a tavalyi kamatadóhajrá egyéves évfordulóján próbálták a lejáró egyéves pénzeket (is) összegyűjteni. Ekkora növekedés tavaly augusztus óta nem volt a hozambiztosított alapok körében. A nyílt végű alapok közül minden kategóriában volt növekedés. A csúcsot a részvényalapok tartották, 4,7 százalékos bővüléssel, bár ennek egy része az árfolyamok emelkedéséből származott. (A kötvényalapok vagyona látszólag csökkent, de ennek technikai oka van, a jelentős nagyságú Takarék Állampapír a Bamoszon kívüli alapkezelőhöz került.)
