A bankközi devizapiacon csupán kismértékű elmozdulások történtek tegnap, az eurót 250,50 forint közelében jegyezték délelőtt tízkor, ami minimális forintgyengülést jelentett hétfő estéhez képest (hétfőn napközben 250 forint alatt is járt a közös deviza árfolyama). Kolba Miklós, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a feltörekvő piaci devizák gyengülése a dollár erősödésével indokolható. A dollárt kevéssel 178 forint fölött jegyezték a nap folyamán, ami lényegében megegyezett a hétfő esti állapottal. A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 30 milliárd forintos csomagra 193,7 milliárdnyi ajánlat érkezett. A hozamok 7,35 és 7,38 százalék között szóródtak, az átlag 7,38 százalék volt, ami három bázisponttal magasabb a hétfői másodpiaci referenciahozamnál. Az állampapírok másodpiacán a rövid oldalon csak a hat hónapos referenciahozam mozdult el, értéke három bázisponttal emelkedett, míg éven túl 1-2 bázisponttal süllyedtek a benchmarkok. A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró, 533 milliárd forintos mennyiséggel szemben 423 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt. Az értékesítés nyomán a kötvények állománya a korábbi 988 milliárdról 878 milliárd forintra csökken.
