BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végén jöhet az expresszhozam

2007. október 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MKB-csoport új alapot indít Hozamexpressz 3 néven, amelynek elődeihez hasonlóan megvan az a tulajdonsága, hogy ha az árfolyamok kedvezően alakulnak, hamarabb jár le. Így a futamidő vége vagy 2008. december 29-én, vagy 2009. december 29-én, vagy pedig 2010. november 23-án esedékes. Ha jövő november 24-én (ez az úgynevezett megfigyelési időpont) a mögöttes, 12 elemű részvénykosár hozama eléri a 20 százalékot, akkor a befektetőket december végén fix 20 százalékos hozammal kifizetik.
Ez éves szinten persze valamivel kevesebb, hiszen 13,5 hónapig kell ténylegesen bent tartani a pénzt, becslésünk szerint évi 17,6 százalék.
Ha ez nem következik be, de egy évvel később a növekedés 30 százalékos lesz, akkor nominálisan 30 százalékkal jár le az alap. Az alapkezelő szerint ez éves szinten 14,02 százalék, de ez csak akkor lenne igaz, ha pont két évről lenne szó; számításaink szerint 25,5 hónapra évi 13,1 százalék. (A különbség rendszerint abból adódik, hogy az alapkezelők nagyvonalúan eltekintenek a jegyzés vége és az alap tényleges indulása között, valamint az elvi lejárat és a tényleges kifizetés közötti napoktól, sőt gyakran hetektől.) Ha a kettő közül egyik sem valósul meg, akkor a három év után a részvénykosár növekedésének megfelelő lesz a hozam (ha az pozitív).
A jegyzés ma indul és november 16-áig tart. A jegyzés során évi 7,5 százalékos kamatnak megfelelő diszkontárfolyamokat alkalmaznak, a minimális jegyzés százezer forint

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet