Új zárt végű befektetési alap jegyzését indította el a K&H Alapkezelő, amely a világ leggyorsabban fejlődő gazdaságai, a BRIC-országok (Brazília, Oroszország, India, Kína) részvénypiaci teljesítményéből kínál részesedést. Az alapkezelő szerint ezek az országok belátható időn belül a világ vezető gazdasági nagyhatalmai közé tartoznak majd. Az alapot a magasabb kockázati étvágyú befektetők számára ajánlják, teljesítménye az S&P BRIC 40 indexhez kötődik, amely a négy ország 40 legjelentősebb, fejlett piaci tőzsdékre bevezetett részvényét tartalmazza. Az alap október 3-ától 17-éig jegyezhető forintban, a befektetési minimum viszonylag magas, egymillió forint, ezért elsősorban úgynevezett prémium ügyfelek számára ajánlják.
A konstrukció újdonsága, hogy futamideje relatíve rövid, és az eddigi gyakorlattól eltérően nem az eredeti tőke száz százalékának, hanem csak 95 százalékának visszafizetésére nyújtanak garanciát. Cserébe viszont az index növekedésének 95 százalékát kapják a befektetők (ha az pozitív), amit a 95 százalékos védett tőkéhez adnak hozzá, tehát a befektetés akkor lesz nullszaldós, ha két év alatt az index legalább 5,2 százalékkal felmegy. A kifizetés 2009. november 25-étől esedékes. Azt, hogy ez a befektetési forma nem olcsó, jelzi, hogy az alapkezelő díja az indulás után egyszeri hat százalék, később évi két százalék, ezektől azonban lefelé eltérhet.
A bankcsoport ezzel párhuzamosan a Fix Plusz 21 alapot is kínálja október 12-éig, amely az ázsiai részvényekre fokuszál.
