BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Telekom tartotta magát

2007. október 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben a nyugat-európai tőzsdeindexek jellemzően a pozitív tartományban jártak, a Budapesti Értéktőzsdén ismét az eladók voltak többségben tegnap. A BUX egy viszonylag szűk sávban oldalazott, értéke 27 845 pont volt záráskor, ami 0,7 százalékkal múlta alul az egy nappal korábbit.
A vezető részvények közül csupán a Magyar Telekom tudott dacolni a pesszimista hangulattal, igaz, ez is csupán arra volt elég, hogy veszteség nélkül megússza a napot: a részvény 938 forinton stagnált. A Richter 0,3 százalékkal,
37 705 forintra gyengült, miközben a Mol és az OTP befektetői megközelítőleg egyszázalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni: előbbi 0,9 százalékkal, 27 800 forintra, utóbbi - miután a nap folyamán szinte el sem mozdult a 9400 forintos szintről - 1,1 százalékkal, 9397 forintra esett. A Mol-OMV csata egy újabb fejezettel bővülhet: a hírek szerint az EU levélben szólította fel Magyarországot az uniós törvények betartására, továbbá pert is kilátásba helyezett a lex Molként ismert törvényjavaslat miatt.
A kisebb papírok közül a TVK került leginkább a figyelem középpontjába, a részvény látványosan drágult, 364 millió forintos forgalom mellett 5,6 százalékkal, 8135 forintra javult. A megugrás vélhetően a Concorde elemzésének volt köszönhető, melyben az elemző 9000 forintos célár mellett felhalmozásra ajánlja a részvényt. Az új stratégia bejelentése óta folyamatosan esik a Pannonplast, a jegyzés tegnap 0,7 százalékkal, 8388 forintra süllyedt. Szintén esett a Rába és a Phylaxia, előbbi 1,9, utóbbi 2,7 százalékkal lett olcsóbb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet