Erősödéssel kezdte a tegnapi napot a forint, délelőtt 251 alatt is járt az euró, majd 252,30 forintig ment fel a kurzus, hogy aztán Simor András szavaira ismét visszacsússzon 251,50 forint közelébe. (A jegybankelnök egy konferencián kifejtette, hogy lassíthatja a kamatcsökkentési ciklust, ha a jövő évi bérnövekedési ütem az MNB által vártnál magasabb lesz.) Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a mozgások mögött nem volt nagy forgalom, a régiós devizák pedig jellemzően gyengültek. A dollárt 177,30 forinton jegyezték délután háromkor, szemben a kedd esti 177,70 forinttal.
Hatalmas érdeklődés és stagnáló hozam jellemezte a hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióját: a meghirdetett 25 milliárd forintos mennyiségre 114 milliárdnyi ajánlat érkezett, amiből az ÁKK csupán a terveknek megfelelő mennyiséget fogadta el. A hozamok 7,25 és 7,33 százalék között szóródtak, az átlag 7,30 százalék volt, ami megegyezett a keddi másodpiaci referenciahozammal. Az állampapírok másodlagos piacán a három és a hat hónapos benchmark stagnált, az egyéves három bázisponttal emelkedett, míg éven túl 5-8 bázisponttal mentek föl a referenciahozamok.
