BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor András erősítette a forintot

2007. október 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödéssel kezdte a tegnapi napot a forint, délelőtt 251 alatt is járt az euró, majd 252,30 forintig ment fel a kurzus, hogy aztán Simor András szavaira ismét visszacsússzon 251,50 forint közelébe. (A jegybankelnök egy konferencián kifejtette, hogy lassíthatja a kamatcsökkentési ciklust, ha a jövő évi bérnövekedési ütem az MNB által vártnál magasabb lesz.) Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a mozgások mögött nem volt nagy forgalom, a régiós devizák pedig jellemzően gyengültek. A dollárt 177,30 forinton jegyezték délután háromkor, szemben a kedd esti 177,70 forinttal.
Hatalmas érdeklődés és stagnáló hozam jellemezte a hat hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióját: a meghirdetett 25 milliárd forintos mennyiségre 114 milliárdnyi ajánlat érkezett, amiből az ÁKK csupán a terveknek megfelelő mennyiséget fogadta el. A hozamok 7,25 és 7,33 százalék között szóródtak, az átlag 7,30 százalék volt, ami megegyezett a keddi másodpiaci referenciahozammal. Az állampapírok másodlagos piacán a három és a hat hónapos benchmark stagnált, az egyéves három bázisponttal emelkedett, míg éven túl 5-8 bázisponttal mentek föl a referenciahozamok.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet