Eddigi legnagyobb euróban felvett hiteléről szóló megállapodását írta alá tegnap a Mol. A 2,1 milliárd eurós kölcsön általános vállalatfinanszírozási célokat szolgál, kezdeti kamata EURIBOR plusz 27,5 bázispont, futamideje 3 év. A kamatfelár változhat a nettó adósságállomány EBITDA-hoz viszonyított arányától függően. A hitelkeretből a társaság közleménye szerint akvizíciókat is végrehajthat a társaság.
A Mol közleménye is megjegyzi - és a Napi Gazdaság piaci forrásai is megerősítik -, hogy a bankok részéről a társaság a globális hitelpiaci nehézségek ellenére is széles körű támogatást élvez. A hitelszerződés ugyan egyáltalán nem szól sajátrészvény-vásárlások finanszírozásáról, de megfigyelők szerint ezek után nyilvánvalóan ezt is könnyebb lehet finanszírozni, a korábbihoz képest megcsappant készpénzállomány ellenére is.
