Nyugodt mozgásokról lehet beszámolni a bankközi devizapiacon: az euró jegyzése 250,80 forinton állt délelőtt tízkor, majd fél négyre 251,20 forintra emelkedett, ami nem jelentett érdemi változást a hétfő esti értékhez képest. Ez az árfolyam az utóbbi napokban jellemző kereskedési sáv, a 249,50 és a 252,50 forint közepét jelenti - mondta az ING devizakereskedője. A szakember hozzátette, hogy jelenleg nincs olyan hír, várakozás vagy esemény, ami kimozdítaná a kurzust. A dollárt viszont magasabban, 177,50 forint közelében jegyezték délután, szemben a hétfő esti 176,20 forinttal.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján az ÁKK 30 milliárd forintos mennyiséget kínált fel a befektetőknek, akik 78 milliárd forint értékben tettek ajánlatot. Az elfogadott hozamok 7,34-7,43 százalék között szóródtak, a 7,41 százalékos átlag a hétfői másodpiaci benchmarkot 6 bázisponttal haladja meg. Az állampapírok másodlagos piacán a kincstárjegyek referenciahozama nem változott, az éven túli kötvények hozama azonban nőtt, valamennyi lejáraté 2 bázisponttal emelkedett. A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró 537 milliárd forintos mennyiséggel szemben 455 milliárd forint értékű papír megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,50 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 1070 milliárdról 988 milliárd forintra csökken.
