BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább hígul a Humet-tőke

2007. október 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Humet bejelentette, hogy igazgatósága a korábbi közgyűlési felhatalmazással élve zárt körben alaptőkét emel. Az ebben részt vevő, meg nem nevezett személyek bő 210 millió forintot kell befizessenek október 7-ig, ezért 7,258 millió részvényt kapnak. Egy részvény árfolyama így 29 forintra jön ki, ami harmada sincs a legutóbbi, 100 forint körüli tőzsdei áraknak, az emelés pedig - változatlan árfolyamot feltételezve - több mint 460 millió forint bruttó nyereséget juttat a jegyzőknek. (A társaság korábbi, hasonló árviszonyokkal végrehajtott alaptőke-emelése a menedzsment - akkor sem éppen szűkmarkú - ösztönzését szolgálta.) Bejelentették azt is, hogy a társaság észak-amerikai akvizíciójának finanszírozása céljából kezdeményeznek egy nyilvános részvénykibocsátást is. Ennek részleteiről az igazgatóság később dönt.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet