BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szilveszteri leépítések a Magyar Telekomnál

2007. október 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom megállapodott az érdekképviseletekkel a 2008-as, csoportszinten mintegy 15 százalékos létszámleépítésről. Ez várhatóan további 24 milliárd forint végkielégítésekkel kapcsolatos ráfordítást tesz szükségessé idén a negyedik negyedévben. (Az első félévben 7,3 milliárd forint volt a leépítésekkel kapcsolatos költség és elhatárolás.) Az idén a már korábban végrehajtott elbocsátások és a mostani megállapodás éves szinten várhatóan 13 milliárd forint megtakarítást eredményez. Az érdekképviseletekkel kötött megegyezés tartalmazza a maradó munkatársak márciusban esedékes, 5,5 százalékos bérfejlesztését is. A csoportszintű, a működési tevékenységekhez kötődő személyi jellegű ráfordítások mértéke várhatóan 5 százalékkal csökken jövőre. Az elbocsátások jelentős része az év utolsó munkanapján lép életbe.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet