Nem mutatott határozott irányt tegnap a BUX, az index a pénteki záróérték körül ingadozott. Kora délután esett, majd az amerikai börzék optimista startja után a pozitív tartományba emelkedett, végül 0,4 százalékos pluszban,
28 511 ponton állapodott meg.
A vezető részvények az OTP kivételével emelkedtek, a bankrészvény jegyzését vélhetően a UBS-ről érkező kedvezőtlen hírek miatt kialakult pesszimista nemzetközi szektorhangulat húzta vissza. A reggeli, 9500 forint fölötti szintről a papír gyorsan esett, egészen 9350 forintig jutott, majd zárásra 9450 forintra kúszott vissza, ami 1,1 százalékos gyengülésnek felelt meg. A másik három blue chip tulajdonosai szép nyereséget könyvelhettek el, a legjobban a Mol részvényesei jártak, papírjuk 1,4 százalékkal, 28 895 forintra drágult. A reggel még a negatív tartományban is megforduló Magyar Telekom 1,2 százalékkal, 992 forintra, miközben a Richter 0,9 százalékkal, 37 950 forintra javult.
Mozgásban a közepes kapitalizációjú papírok piacán sem volt hiány: a Rába kevéssel három óra előtt hirtelen zuhanni kezdett, árfolyama 2700 forintról 2500-ig esett, majd zárásra 2556 forintig korrigált, ami így is 5,0 százalékos gyengülést takart. A forgalom mintegy 1,7 milliárd forint volt, ami azt jelenti, hogy a cég részvényeinek közel öt százaléka fordult meg a parketten. Ugyancsak nagy érdeklődés övezte a Pannonplast kereskedését, az új stratégiáját pénteken bejelentő cég részvényei meredek erősödéssel indítottak, a 9800 forintos csúcs elérését követően azonban visszaestek. Az utolsó papírok 9296 forinton cseréltek gazdát, ami stagnálással egyenértékű. Szintén változatlan árfolyamon, 23 000 forinton végzett az Egis, míg a Pannon-Flax 9, a Freesoft pedig 4 százalékkal erősödött.
